شماره تماس: 09336267812

5 قانون که مغز شما را پیشرفت گرا می کند

“دونالد هب” اولین نظریه پردازى است که عمدتا بر مباحث عصبی-فیزیولوژیکى تأکید مى ورزد و همچنین نظریه وی به رویدادهاى شناختى نیز وابسته است. نظریه او باعث پیوند علم عصب شناسی با روانشناسی شده است که امروزه از آن تحت عنوان “نوروپسیکولوژی” یاد می شود.

اصول نوروفیزیولوژکی  دونالد هب ، مکانیسمی را توضیح می دهد که چگونه محیط و برخی شرایط ادراکی و ذهنی می تواند بر هوش، احساسات و یادگیری و حتی هیجان ها تاثیر گذار باشند. و باعث تحول نورون های مغزی وانعطاف پذیری، و نیرومندسازی شبکه های عصبی مغز شود.

در اینجا به 5 قانون و ویژگی افراد پیشرفت اشاره می کنم که سبب نیرومند سازی سیستم عصبی و مغز شما می شود و همین اتفاق شبکه ای قدرتمند از نورون ها را فعال و تحریک می کند تا مغز شما مانند افراد پیشرفت گرا عمل کند.

 1. قانون کنجکاوی:

افراد پیشرفت گرا کنجکاو هستند، زیرا عمیق هستند.آنها مشتاق هستند که در قلب اطلاعات جدید باشند. آنها متفکران پیشرو هستند که همیشه مایل به مطالعه، رشد و گسترش دانش خود هستند .

حتی اگر کارشناس در رشته های مربوطه خود باشند به دلیل کنجکاوی غرورآمیز آنها افراد شیفته ی یادگیری هستند و همیشه با آخرین تحولات به روز می شوند.

این مسأله به آنها کمک می کند تا در شخصیت و مهارت تکامل پیدا کنند. کنجکاوی شبکه های عصبی مغز را فعال و تیزبین نگه می دارد و از خام بودن از اطلاعات محیط اطراف دور می سازد.

2. قانون تداوم:

مفهوم “رها کردن” در ذهن یک فرد پیشرفت گرا وجود ندارد. آنها در برابر شکست تحمل زیادی دارند . این به این علت است مغز آنها سرشار از انرژی انعطاف پذیری و نوزایی ایده ها است . این افراد به خوبی از توانایی های خود با خبرند و آنها می دانند که چه کسی هستند و چه هدفی دارند . آنها ایستاده و شکیبا هستند و مایل نیستند با استانداردها و دیدگاه های ضعیف و معمولی مصالحه کنند. آنها به دلیل پیچیده بودن مغزشان ممکن است راه های دیگری برای انجام کارها پیدا کنند، اما همیشه از انرژی روانی قوی یشان به عنوان یک قطب نما استفاده می کنند تا آنها را به سوی موفقیت هدایت کند. تلاش های آنها با یک ذهنیت قدرتمند و یک سبک انضباطی که مبنای هماهنگی آنها را با فرصت های محیط بیرونی وامکانات فراهم می کند، حمایت می شود.

3. قانون خوش بینی:

افراد پیشرفت گرا در هر  حال با طلایی ترین دیدگاه ها و نگرش ها به بررسی شرایط پیرامون و موقعیت ها توجه می کنند. با توجه به چشم انداز مثبت آنها، به جای آن که تماشاگر مسایل باشند، روی راه حل ها تمرکز می کنند. آنها با نگرش “قادر به انجام هستم” کار می کنند، زیرا معتقدند که قادر به دستیابی به خواسته هایشان هستند. آنها در ذهن خود، قبلا خود را برنده مجسم کرده اند و حتی اگر آنها نهایتا نتایجی را که می خواهند به دست نیاورند، می توانند به دلیل ویژگی انعطاف پذیری مغزشان سریع و به سرعت در مسیر نقشه های جدید گام بردارند و آن را به عنوان یک درس یا تجربه ای جدید، که می تواند برای رشد شخصی و حرفه ای مهم است ، بیاموزند.

4. قانون انعطاف پذیری:

بدانید که همه کسانی که در راه هایشان سفت و سخت هستند، می توانند در زندگی خود پیشرفت کنند. پیشرفت نیازمند ویژگی نظم ذهنی ، باز بودن ایده پردازی و انعطاف پذیری روانی لازم برای ورود مشارکت در آزمایش و خطا است. پرسیدن سوالات درست و نگاه کردن به چیزهای مختلف از زوایای مختلف، ارزیابی های مثبت، ادراک پخته از شرایط و شناخت عالی از خود، راه های جدیدی را برای گسترش دامنه فعالیت و خلاقیت در زندگی شخصی و حرفه ای تقویت و منسجم می کند. اگرمی خواهیم از سطح یک فرد متوسط به سطح  یک انسان سرآمد ، عالی رشد کنیم، باید ذهنیت خود را پیشرفت گرا سازیم، و پیشرفت گرایی نیازمند انعطاف پذیری است . باید برای آموختن چیزهای جدید انعطاف پذیر باشیم و آنها را امتحان کنیم. سؤالاتی مانند «چطور می توانم بهتر عمل و پیشرفت کنم؟» به توسعه ما کمک می کند.

5. قانون ذهنیت فراوانی :

در واقع مکان،زمان، انرژی، پول، منابع اطراف ما هستند که باید به جستجوی آنها پرداخت. با این حال، به نظر می رسد که این مسأله برای پیشرفت گرا چندان چالش برانگیز و سخت نیست . آنها یک “ذهنیت فراوانی” به دنیای اطراف خود دارند که به آنها امکان می دهد فرصت ها و موقعیت هایی را پیدا کنند که از دید سایرین پنهان است . این افراد اصولا با دیدگاه های محدودیت سر ناسازگاری دارند . این افراد می دانند که در یک عصر طلایی با موقعیت های سرشار از امکانات و فرصت های طلایی هستند .

جهان فقط به آنهایی پاداش می دهد که ذهنیت فراوانی با آن داشته باشند. آنها ثابت می کنند که اگر زندگی به آنها لیمو را نشان دهد، آنها می توانند از لیمو ، لیموناد تهیه کنند. مغزی که از شاخص ها و الگوهای پیشرفت ساز بهرمند است می تواند با قدرت و انرژی بالایی جریان پیشرفت را رصد کند. ذهنیت فراوانی به افراد پیشرفت گرا انرژی لازم را برای درنوردیدن موقعیت های جدید می بخشد. گرایش افراد با ذهینت فراوانی این است که به جهان به هر شکل نگاه می کنید ، همانطور به شما نعمت می بخشد.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: