شماره تماس: 09336267812

کسب و کار پیشرفت گرای حرفه ای خودتان را بسازید

وقتی هر روز به فکر برنامه های توسعه بخش باشید، دارایی ها و ثروت و شرایط تجارت شما رشد و پیشرفت بیشتری می کند.

کسی که در کسب و کارش بتواند بیشترین اطلاعات، ایده ها و احساس مثبت را با هم ترکیب کند ، به زودی به بالاترین سطح پیشرفت و دانش در وضعیت کسب و کار خود دست می یابد.به این فکر کنید که چگونه می توانید کسب و کارتان را به بهترین مکان شغلی انگیزه بخش تبدیل بسازید . این احساس مثبت می تواند باعث بالا رفتن  خدمات بهتر شما به مشتری ها و بازار و ایجاد نوآوری متفاوت با سایر رقبا باشد .

این تفاوت می تواند مربوط به ارائه بهترین احساس به کسب و کارتان باشد . نوع نگاه ارزشی و انگیزشی به کسب و کارتان باعث جان گرفتن و شکوفایی کسب و کارتان می شود.

مهم ترین سرمایه شما در وهله ی اول در هر کسب و کاری ، توجه به انگیزه شغلی است. دوم توجه به اهداف انگیزشی در کسب و کار است. این دو گزینه حرف اول و آخر در هر کسب و کار را می زنند. نوع نگرش و احساس شما به می تواند شرایط کسب و کارتان را در کام تان شیرین یا آن را به کام تان تلخ نماید. برخورداری از اهداف انگیزشی مهم ترین استراتژی و یکی از اصول مهم برای موفقیت شغلی محسوب می شود.

اگر قصد دارید کسب و کاری جدید و موفقی راه اندازی کنید این اصلی یکی از پیشران ترین راهکارهای علمی و کاربردی کامیابی شغلی، محسوب می شود . یعنی قدرت راهبرد ” اهداف انگیزه بخش ” است.  

اساس انگیزش، مشوق موفقیت و رشد کارآفرینان بزرگ ، ” اهداف انگیزشی” هستند .

آیا شما از استراتژی اهداف انگیزشی برای موفقیت شغلی خودتان استفاده می کنید؟ مهم نیست در چه پست ، یا موقعیت شغلی قرار دارید . مدیر یک شرکت بزرگ یا یک کارگاه ساده تولیدی ، استاد دانشگاه ، معلم ، کشاورز و….

اگر امروز احساس می کنید در شرایط جهنمی یک کسب و کار بی روح و کسالت آور، قربانی و گرفتار هستید ، علت دارد ! علت اصلی احساس درماندگی شغلی ، در عدم اهداف انگیزشی شغلی شما نهفته است .

قبل از آنکه از دلایل بی انگیزگی شغلی صحبتی بکنم، بررسی کنید و ببینید که آیا با این نشانه هادر جریان شغل یا کسب و کارتان رو به رو هستید؟

  • آیا افقی امید بخش در شغلتان می بینید؟
  • آیا برای 5 سال آینده شغل تان اهدافی طراحی کرده اید؟
  • آیا برخورد خوبی با مشتریان ، همکاران و نیروی انسانی خودتان دارید؟
  • زمانی که با سایر افراد، در باره ی شغل تان صحبت می کنید ، از پیش بینی توسعه و رشد شغلی صحبت می کنید یا به جای آن مدام آه و ناله از وضعیت شغلی سر می دهید ؟
  • آیا برای توسعه شغل تان، پس انداز و ذخیره مالی در نظر گرفته اید؟
  • آیا در ایام سال، برای ارتقای دانش افزایی و آموزش های نوین در کارتان ، در دوره های توانمند سازی و آموزشی شرکت می کنید.
  • آیا به نمونه های افراد موفق توجه ای دارید و به اصطلاحی به بررسی  سایرشرایط توسعه بخش الگوهای موفق می پردازید.
  • آیا از یک جدول هدف ها آینده نگر و برنامه ریزی پیشرفت برخوردار هستید؟

اگر  با چنین استراتژی و رفتارها در کارتان رو به رو نیستید، نشانه مهمش این است که به کارتان علاقه و انگیزه ای ندارید.

اگر می بینید کسب و کارتان به یک شرایط کمرشکن تبدیل شده است، ببینید، آیا برای دنبال کردن  آن کار شور و علاقه ای دارید ؟ اگر شور و نشاطی برای دلچسب کردن کسب وکارتان ندارید ، نشانه اش این است که علاقه ای به آن کار ندارید . بی علاقه بودن و رغبت نداشتن به ادامه ی یک شغل یا مهارت، می تواند پیامدهای خطرناکی برای نابود کردن ، وقت ، عمر ، هزینه و انرژی شما داشته باشد.

برای مشاهده ادامه مطلب لطفا عضو آکادمی ذهن پیشرفت گرا شوید!

در این بخش مطالب ارزشمندی برای اعضای آکادمی تدارک دیده شده است.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: