شماره تماس: 09336267812

چه زمانی پیشرفت می کنید؟

یک خبر خوشحال کننده!

می دانید چرا این مقاله را می خوانید؟ چون امید به پیشرفت در دل شما هنوز زنده است . همین حالا کلنک موفقیت شما توسط دستان خودتان به زمین زده شده، چون تصمیم گرفته اید تا تغییراتی به زندگی خودتان بدهید، این یک گام مهم برای پیشرفت است . یعنی امید و باور به تغییر .

خواندن همین مقاله، یک گام بسیار بزرگ و اساسی برای آغاز هر موفقیتی محسوب می شود . چون بعضی ها، حتی قادر به انجام چنین تصمیمی هم نیستند و باور ندارند که می توانند زندگی خودشان را تغییر دهند. این مسأله نشان می دهد که شما واقعاً شروع خوبی داشته اید، باقی کار نیاز به همت شما دارد.

خیال نکنید که موفق ها دارای یک مغز خارق العاده تر از شما هستند و یا از توانمندی های ارادی بی نظیری نسبت به شما بر خوردارند . من می گویم ممکن است شما هم در بعضی از صفات و ویژگی ها از آن ها بهتر باشید. اما چون به علل مختلف نتوانسته اید توانایی های خود را بیدار کنید از صحنه ی رقابت موفقیت عقب مانده اید .

مهم نیست، چون شما دوباره می خواهید تمرین کنید و از نو شروع کنید. خیال نکنید رمز پیشرفت موفق ها در زمینه ها و فعالیت ها ی مختلف به این دلیل بوده که آنها صاحب  پشتوانه مالی یا دارای مدرک تحصیلی عالی، یا حمایت خانوداگی ایده آل و از نعمت نبوغ خاصی برخوردار بوده اند؛ اگر چنین فکر می کنید به شما می گویم که در اشتباه هستید .

به قول یکی از اساتید علوم موفقیت:” دنیا مملو از تحصیل کرده های شکست خورده و ناتوان است، دنیا پر از انسانهای با استعداد فلاکت دیده و ثروتمندان به فقر گرفتار شده است “. 

فکر جیبم خالی است، خانواده درستی ندارم ، از من گذشته، انسانی بی استعدادم، همه موقعیت ها و فرصت ها اشباع شده، آهی در بساط ندارم، کاری برای من وجود ندارد، پشتوانه ای ندارم و حرفه ای بلد نیستم، این قبیل صحبت ها را کنار بگذارید.

بدانید موفق ها وارث امکانات و سرمایه های کلان نیستند و نبودند. این افراد بزرگ به رغم محدودیت ها و مرارت های زیاد، توانسته اند حصار ناممکن ها و باورهای محدود نگر را فرو بریزند و به قهرمان سرنوشت و زندگی خودشان تبدیل شوند .

از تحلیل و بررسی زندگی این  نوابغ این نکته مهم کشف می شود که آنها  مانند همگی ما ، انسان های عادی بوده اند .

وقتی با سرگذشت افرادی بزرگ و نابغه ای همچون نیوتن، اینشتین، فورد، موریتا، ادیسون، هوندا، گراهام بل و دهها مخترع، بازرگان، دانشمند، ورزشکار و هنرمند دیگر آشنا می شوید این افراد موفق نه تنها کارشان را با حداقل امکانات شروع کرده اند بلکه بعضی از این افراد برجسته، به انسان های کُند ذهن و بی استعداد متهم شده بودند .

جیمز ژول کاشف قانون ترمودینامیک و دانشمند بلند آوازه جهان و بیان کننده و استحکام دهنده به قانون معروف ” اصول حفظ انرژی ” ، کسی بود که هرگز به دانشگاه نرفته بود .در عصر حاضر واحد انرژی یا کار در دستگاه sI را به نام ژول می شناسیم . مندل ، پدرعلم ژنتیک ، ضعیف ترین شاگرد در درس زیست شناسی بود.

 “هیچ کس اعتقاد ندارد که برای آن که دانشمندی برجسته و تأثیرگذار بر جهان دانش باشیم ، حتمأ باید در خانواده ای تحصیل کرده و ثروتمند بزرگ شده باشیم . “فون لیونهو” یک پارچه فروش ساده با حداقل تحصیلات بود که با اختراعات خود محافل سلطنتی ، در باریان را سرگرم و متعجب می کرد ” . 

ماکسول دانشمند بلند آوازه ای که فیزیک دانان عصر حاضر او را همسنگ نیوتن و اینشتین می دانند جزء دانش آموزانی بود که در دوران تحصیل آموزگاران او را کودکی کند ذهن می دانستند . ” اینشتین اعتقاد داشت که پس از نیوتن، ثمر بخش ترین پژوهش های فیزیکی را ماکسول انجام داده است ” .

 شما هم سعی کنید در زندگی خود ، یک نوع متخصص بلند آوازه شوید . مهم نیست که در چه رشته  یا حرفه ای هستید . تلاش کنید در زمینه فعالیت و کار خودتان درجه یک شوید . حتی در ساماندهی شرایط مالی ، شخصیتی و خانوادگی می توانید یک کیمیاگر باشید .

فرمول ویژه ای وجود ندارد . اصل همان راز و رمزهای بزرگی است که انسان های موفق توانسته اند توسط این راهکار به موقعیت های درخشانی دست یابند .  اصل این است

به همان میزان که خودتان را باور داریدپیشرفت می کنید .

بدانید آتش عشق و علاقه ای که در درونتان برای دست یابی به موفقیت و تغییر زندگی وجود دارد ، باعث می شود که روزگارتان به یک شکل سرد و بی روح باقی نماند. پس برخیزید و به خودتان و کائنات ایمان داشته باشید . آینده دلچسب وغنی دردستان شما است ؛ به شرط آنکه پیوسته خودتان را با وجود شرایط و امکانات کنونی درجاده کامیابی وپیروزی ببینید .

لازم نیست به من بگویید: ” امکانات ، شرایط  اقتصادی ، خانواده ، کمبود سرمایه ، اجتماع  وعوامل کنونی ” اجازه بلند پروازی را به من نمی دهند . اگر براین نگرش ها پافشاری می کنید ، باید فکر پرواز و اوج گرفتن را از سر خودتان خارج کنید و همچون خزندگان با شرایط پست و سطحی، بر روی زمین بخزید و تا آخر عمر رنج بکشید.

بدانید هرتلاش و کوششی برای دست یابی به چیزهای با ارزش ، ارزش تلاشِ زیاد را دارد . این اصل مهم را به خاطربسپارید .

شرایط گذشته من به شکلی بود که جامعه از لحاظ منطق خودش مرا یک انسان ضعیف و ابتدایی می دید ولی من به توانایی های الهی خودم باور داشتم و به یک انسان متخصص، فوق العاده اثر بخش و الهام بخش تبدیل شدم.

ازهم اکنون فکر محال را کناربگذارید و به آفرینش یک زندگی ایده آل فکر کنید. مایکل لوبوف نویسنده کتاب بزرگترین اصل مدیریت در دنیا می گوید : ” سرمایه مهم هر کسب و کاری پول ، ساختمان یا تجهزات نیست بلکه اندیشه ها است ” . 3

برخورداری از توانگری و رفاه و شادی حق مسلم الهی شماست . بیش از این فرصت ها را از دست ندهید. همین امروز مانند یک انسان پیروز، وارد صحنه عمل شوید و با نشان دادن شهامت خویش، به همه اطرافیان وحتی دنیا بگویید که آماده هستید که برای دست یابی به یک زندگی عالی برموانع ومشکلات غلبه کنید.

تنها سرمایه ای که نیاز دارید ، این است که فقط خودتان را باور داشته باشید. پس از کسب این حقیقت می توانید ببینید که جهان از منبع درون شما شکل می گیرد و هر چیزی با پیشرفت خودتان پیشرفت می کند.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: