شماره تماس: 09336267812

چگونه پس انداز پیشرفت گرا داشته باشیم؟

نقشه های مالی پیشرفت ساز

آینده مالی شما وا بسته با نوع نگرش و روش  مدیریت پول ارتباط دارد و از خودِ میزان پول مهم‌تر است. تا نشان ندهید آنچه را که دارید، می‌توانید حفظ و کنترل کنید، پول بیشتری به درد تان نخواهد خورد. چرا که مدیریت مالی ناکارآمد می تواند مثل باد تمامی هست ونیست اقتصادی شما را نابود سازد.

یا پول را تحت کنترل خود می گیرید یا پول،

شما را در تحت کنترل خود می گیرد.

یک راهکار برای حفظ انرژی مالی ، پس انداز پول است. پس انداز یک جنبه ی فوق العاده از جریان انرژی پول است. شاید در نگاه اول به نظر ساده بیاید ولی در پس انداز پول یک خاصیت و انرژی خلاقیت فوق العاده عظیم نهفته است. از نظر دیدگاه عمومی، پس انداز به معنای آینده نگری برای روز مبادا فرض می شود ولی این یک دیدگاه بسیار ابتدایی و غیرادبی به خاصیت بی نظیر پس انداز است. ما توانایی داریم پول خود را پس انداز کنیم ولی نه در جهت روز مبادا بلکه در جهت هدف تبدیل به سایر جنبه های کاربردی تر زندگی . چرا که تبدیل پول به انرژی های دیگر می تواند به ما قدرت آزادی و آرامش و اثربخشی فردی و اجتماعی ببخشد. این خاصیت فوق العاده پول است که می تواند به اشکال مختلف در زندگی ظهور کند. باید دیگاه خود را با آگاهی جدیدی به پس انداز غنی سازی کرد. پول برای انباشت نیست برای فعال سازی است.

پس انداز ، نیاز به نوعی نگرش سرمایه گذاری دارد تا رشد دهنده باشد. این نگرش، پس انداز پیشرفت گرا نام دارد. پس انداز فقط باید در جهت رشد و توسعه زندگی سرمایه گذاری شود.این تفاوت پس انداز پولدارها با پس انداز فقیران است.

پول در زندگی فقیران همیشه راکد و گندزده می شود .

برای ثروتمندان پول مثل یک انرژی فعال در جریان سرمایه گذاری های مختلف است. به  همین دلیل فقیران  همیشه دل نگران محدودیت و استرس پول و سرمایه ی خود هستند و هیچ لذتی از زندگی نمی برند . ثروتمندان به دلیل شیوه نگرش کارآمد به سرمایه گذاری  از وابستگی به پول محفوظ هستند و به هیچ عنوان دغدغه کاهش ثروت و پول را ندارند و در کمال آرامش از زندگی لذت می برند. آنها پول خود را برای روز مبادا حفظ نمی کنند.

پس انداز هدفمند

بهترین راهکار برای پس انداز پیشرفت گرا (مولد انرژی پول) ، ایجاد هدف ها و تنظیم برنامه های رشد محوراست. من این تکنیک را ” پس انداز هدفمند ” می نامم.  اگر ندانید برای چه چیزی پول خودتان را پس انداز می کنید، این سرمایه با نداشتنش هیچ فرقی نمی کند .

امروزه پول برای مردمی که کمترین دانش مالی را دارند، بیشترین منبع استرس و نگرانی است. پول بیش از آنها که در خدمت خوشبختی و آرامش آنها باشد، باعث نگرانی آنها است . نداشتن دانش مالی تاثیرات منفی بر زندگی می‌گذارد . به همین دلیل افراد فقیر خود را تسلیم ترس از دست دادن پول می‌کنند. اگر وضعیت ذهنیت مالی پیشرفت گرا  در زندگی مهندسی شود، محدودیت های برنامه ریزی برای سرمایه گذاری های جدید و مولد سازی پول، معمولا در زندگی به جریان می افتد . وقتی نگرش انسان ها نسبت به پس انداز، از یک نگرش پیشرفت گرا برخوردار باشد به یک ویژگی پس‌انداز فعال  تبدیل می‌گردد و حتی افراد به شرایطی می رسند که از این جهت به آزادی مالی و آرامش مالی دست می یابند.

اگر جریان پس انداز خود را توسعه ساز کنید  یا برنامه ای  برای رشد مالی تعیین نمایید، خواهید دید که پولتان رشد می کند (یعنی جریان پول سازی شما مثبت می شود) .

ابراهیم علی عزیزی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز ماهنامه روان شناسی دانش موفقیت

بنیانگذار ذهن پیشرفت گرا

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: