شماره تماس: 09336267812

ویدیو/ انسان و معجزه هدف

اگر تا کنون به یک روال معمولی زندگی می کنید اين كاراشکالی چندانی ندارد، ولی سطح توقعات زندگی نسبت به گذشته بسياردگرگون و متحول شده است . یک گفته وجود دارد که می گوید :” آنهایی که از جای خود می جنبدند ، گاهی   می بازند ، آنهایی که نمی جنبند ، همیشه می بازند” . اگر برای رقابت با دنیای توسعه يافته،  برنامه و هدفی نداشته باشید به زودی با سونامی  بحران های مختلفي در آينده مانند توقعات جدید فرزندان ، شهريه ي دانشگاه ، هزینه های ایاب و ذهاب مختلف ،مخارج مختلف ديگرزندگی روبرو می شوید .

انسان پر تلاش و هدفمند، انسان های خوش شانسی هستند

اگر خیال می کنید که افراد موفق ایستاده اند تا موقعیت های عالی در جلوی پای آنها سبزشود، در اشتباه هستید ! کسی که از میدان تلاش به دورباشد ، از دریافت پاداش مختلف محروم می شود .

آیا می دانید چه افرادی درنهایت در زندگی برنده می شوند و لذت رسیدن به یک هدف زیبا را لمس می کنند ؟ من می گویم : آنکس که تمام همت و تلاش خود را به کارمی گیرد تا به یک هدف مشخص برسد. این فرد رفته رفته لذت به اوج رسیدن را می چشد . چنین کسی ، از بهترین وسیله، یعنی تمامی ظرفیت های بلقوه ی درونی ، بهترین استفاده را می برد.

نتایج تلاش هدفمند

بی هدفی ، مادرشکست های مختلف زندگی است . اگر برای ارتقای زندگی هدفی نداشته باشید، وضع کسب و کار ، آرامش ،درآمد و روحیه خودتان و خانواده شما به هم ریخته می شود. راینرمارتنزمی گوید : ” اگر هدف روشنی نداشته باشید ، مسیر زندگی را گم می کنید” . (ص108)

همه دلشان می خواهد که به اوج ترقی و رشد برسند ولی تنها معدودی پا دراین مرحله می گذارند . دنیا به تلاش های هدفمند، پاداش و نعمت ارزنده می هد . این یکی از مهم ترین قوانین زندگی است . تلاش های پراکنده و بی هدف، نتایج پراکنده و بی فایده ای به همراه دارد. انسان های موفق دقیقاً می دانند چه می خواهند و چه نمی خواهند. شما می توانید افراد موفق  را به صورت مدام در حال تجزیه و تحلیل برنامه های خود ببینید . آنها مانند یک تیر اندازحرفه ای هدفشان را نشانه می گیرند، سپس تیر خود را به سوی هدف رها می کنند . اگر شما هم دارای هدفی باشید تمامی تلاش های شما به ثمر می نشیند  .

تعهد عمل به اهداف

هیچگاه نباید آتل و باطل بنشینید و منتظربمانید که یک شبه اهداف و آرزوهایتان در جلوی پاهایتان سبزشوند . از صفر شروع کردن، کارسختی است ولی دارای نتایج بهتری از بی تحرکی دارد .

هرکسی که می خواهد به موفقیتی برسد ، یک معامله گر است . نوعی تجارت دو سویه بین ایمان و عمل به اهداف وفراوانی دنیا وجود دارد . کائنات دو سویه عمل می کنند . اگر می خواهید از موهبت کائنات بهره مند شوید باید به دنبال نمودن اهدافتان متعهد شوید . تعجب نکنید اگر کائنات برای شما کاری نمی کند ، چون تا زمانی که ازخودتان شجاعتی به خرج ندهید چیزی اتفاق نمی افتد .

اصولاً در یک معامله اقتصادی یا تجاری ، بین طرفین، قولنامه ای تنظیم می شود تا طرفین به تعهدات خود پایبند باشند . به همان صورت شما هم باید برای رسیدن به اهداف ایده آل زندگی، متعهد شوید. آرزو داشتن یک چیز است و تعهد به هدف چیز دیگری است . اگر برای ایجاد یک تحول، عزم وتعهدی پایداری نداشته باشید ، زندگی چیزی برای شکوفایی و ترقی زندگیتان رو نمی کند .

تلاش بی فایده

بسیاری از شکست خوردگان برای شکست خوردنشان برنامه های مختلفی را دنبال می کنند . این افراد به طورمدام خود را درگیر کارهایی می کنند که برای آنها هیچ چشم اندازبزرگ و آینده ای ندارند .اگر برای تلاش های شبانه روزی هدفی نداشته باشید، این زحمات راه به جایی نمی برد و به اصطلاح زحمات شما بی نتیجه خواهد بود . استفان کاوی می گوید: ” باید بدانید که کارکردن مهم نیست، بلکه چیزی که اهمیت دارد، داشتن هدف است ” (ص 143).

مهم ترین ویژگی هدفمند بودن این است که اجازه نمی دهد که به دور خود بچرخید و از تلاش های خود نتیجه ای نگیرید .

برای دستیابی به بعضی از خواسته ها، تلاش کمرشکن لازم نیست . اگر دارای یک برنامه ی هدفمند باشید می توانید در زمان ،امکانات و انرژی صرفه جویی کنید و با یک برنامه ی منسجم به خواسته خود برسید و فرصت های جدیدی را خلق کنید  . انسانهای زیادی هستند که شب وروز به کارو تلاش مشقت بار مشغول هستند ولی همیشه “هشت شان گرو نه شان” است . می دانید چرا ؟ چون آنها هدفمند نیستند تا از هدر رفتن فرصت ها جلوگیری کند .

تا زمانی که از زندگی یک چشم انداز بزرگ نداشته باشید، ترقی کردن و تغییردادن اوضاع برایتان کاری بسیارسخت است .

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: