شماره تماس: 09336267812

راز واقعی پیشرفت کسب و کار در چیست؟

چگونه یک فرمول عملیاتی کارآفرینی پیشرفت ساز بسازیم؟  

راه اندازی یک کسب و کار ساده است ولی حفظ و پیشرفت آن نیاز به تلاش و سخت کوشی خاصی دارد.  نمی خواهم در اینجا از مباحث پیچیده انگیزش شغلی و کاری صحبت خاصی کنم ، ولی مجبورم به یک فرمول بسیار مهم و حقیقتاً بسیار علمی و کاربردی اشاره کنم که از شنیدن آن به وجد می آیید. من از زمانی که از این فرمول استفاده کردم شرایط شگفت آوری در مسیر شغلی خودم مشاهده کردم.

این  فرمول را اهرم  پیشرفت گرایی و اساس موفقیت در هر کسب و کاری می دانم. انسان های موفق مانند کارآفرینان ، مخترعان ، نوآوران ، هنرمندان و سایر افراد فوق العاده ، تحت تأثیر همین فرمول توانسته اند به دستاوردهای بی نظیری در زمینه ی کار خود دست یابند. فرمول این است : ” به کاری بپرداز که انجام آن تو را شاد می کند” . این فاکتور یکی از بهترین دستور العمل های علمی و کاربردی برای پرورش استقامت، تقویت انگیزه درونی، کوتاه کردن زمان رسیدن به اهداف عالی و ساختن فردای بهتر زندگی شخصی و حرفه ای است.

شما این فرمول را به کار نمی گیرید، بلکه این فرمول است که شما را به کار می گیرد. عملیاتی سازی این فرمول در کسب و کار باعث پرورش شخصیت قدرتمند تجاری و شغلی می شود. همین امر موجب تقویت نبوغ ذهنی و  راهبری نوآوری های تازه در کار می گردد. در اصل با استفاده از این فرمول شروع به برندسازی کسب وکار خودتان می کنید.

دلیل شکست اصلی بیشتر کسب و کارها کم توجه ای به این فاکتور است. زمانی که به این فاکتور اساسی توجه نشود ، کیفیت کار، خدمات و محصولات پایین می آید و در نتیجه تجارت رو به افول می گذارد. وقتی افراد به شغل شان علاقه ای ندارند ، فقط به منافع کوتاه مدت فکر می کنند و هیچ برنامه ی بلند مدتی  برای پیشرفت کاری در نظر نمی گیرند. فکر کردن به نتایج زودهنگام، باعث عقب ماندگی در آینده می شود.

راه اندازی یک کسب و کار دقیقاً مانند انتخاب یک همسر و ازدواج با آن است . زمانی که عاشق همسرتان هستید ، زندگی را با بالاترین سطح  انرژی عشق ، مدیریت می کنید .

زمانی که عاشق کارتان باشید ، دیگر کار نمی کنید، بلکه کارتان لذت و تفریح می شود.

نوع کسب و کاری که می خواهید واردش شوید باید با میزان عشق و علاقه شما سازگار باشد. اگر با همسرتان سر ناسازگاری داشته باشید ، پیوند زناشویی شما دوام طولانی نخواهد داشت. 

این تکنیک، به معنای ذوب شدن در اهداف و نیرومند کردن خواسته های تان و باور به آفرینش فراوانی است . شاید باور این گفته کمی مشکل باشد ولی زمانی که با اشتیاق سوزان به کاری می پردازید که به آن علاقه مند هستید به منبع و سیستم خلاقیت هستی دست درازی می کنید و در آنجا می توانید به مخزن همه ی امکانات و نیازهای خودتان دست یابید.

به یاد داشته باشید همیشه در کاری بیشترین سود را به دست می آورید که با روحیه و ذوق و شوق شما همسو باشد.

وقتی  با علاقه مشغول به یک فعالیت هستید ، تمام توان و نیروی خود را برای ارائه بهترین خدمات و تولید محصولات به کار می گیرید ؛ با تمام وجود می خواهید درجه یک شدن را به کار بگیرید. این انگیزه  به معنای جذب مشتری ، پول و درآمد بیشتر است . چرا که معتقدم اگر در کنار استعداد و خلاقیت ، عشق به کار وجود نداشته باشد ، استعدادها بر روی زمین خاک می خورند.

شور و علاقه به کسب و کارتان یک اتفاق شکوفا ساز است. کارآفرینان واقعی،  افرادی هستند که با شور و اشتیاق کار می کنند ، حتی در شکست ها ، احساس شکست نمی کنند. آنها چون با علاقه و انگیزه فعالیت می کنند به راحتی از سد موانع و راه های سخت عبور می کنند و رویای خود را می سازند.

تا زمانی که اشتیاق وجود داشته باشد، شکست خوردن موضوع مهمی نیست .

جان سی مکسول

وقتی در تمام طول مدت 24 ساعت زندگی، با اشتیاق و انگیزه، به  کاری مشغولید که از انجام آن لذت می برید ، به جسم و مغز خودتان  فراتر از شرایط عادی،  انرژی و نیرو تزریق می کنید، به اصطلاح، موتور اسب بخار درونی خود را ارتقاء می بخشید و همین ویژگی باعث می شود که دستگاه روان تنی شما در بهینه ترین نیروی شارژ فعالیت  نگه داشته شود .

بسیاری از دستاوردهای بی نظیر کارآفرینان ، مخترعان  و انسان های بزرگ در عرصه های گوناگون زندگی، با بکارگیری همین فرمول، به عرصه آفرینش رسیده است ؛ می دانید چرا ؟ چون این نیروی عشق است که شکوفایی سیستم درونی را فعال می سازد و باعث ایجاد تبلور اطلاعات و خلق ایده های نوآور در ذهن  می گردد. معنای ” خستگی”  در کاری که به آن علاقه دارید برای شما مفهومی ندارد و به این دلیل ساعت های طولانی تری در آن مشغول به فعالیت هستید.

تحقق معجزه ای درباره ی خودم

به صورت صادقانه بگویم از زمانی که از این فرمول استفاده کردم لحظه به لحظه شرایط پیشرفت های مختلفی را در زندگیم مشاهده کردم . شاهد رشد درآمد، پیشرفت علمی، فرهنگی و اجتماعی در اثر ورود این انرژی در زندگی بودم.  جنبه های دیگر زندگیم تحت شعاع این انرژی قرار گرفت و با یک احساس قدرت و یگانگی با تمام جهان به هدف هایم پرداختم .

آیا می دانید چرا علاقه به یک کار می تواند این همه برکت و معجزه بیافریند؟ چون وقتی به یک شغل علاقه وافری نشان می دهید ، حساب شده تر و دقیق تر به جزئیات اهداف آن کارمی پردازید. این استراتژی باعث می گردد تا در مدت زمان کوتاه تری به یک تجارت سودآور برسید. 

وقتی زندگی شخصی و حرفه ای خودتان را با احساس شور و عشق سازماندهی می کنید، انرژی موفقیت را در کل زندگی مرتعش می سازید ، در این شرایط پُر انرژی فوق العاده، نباید تعجب کنید که چرا معجزه در زندگی تان ظهور می کند!

ابراهیم علی عزیزی

مدیر مسئول ماهنامه روان شناسی دانش موفقیت

بنیانگذار ذهن پیشرفت گرا

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: