شماره تماس: 09336267812

راز آیین پول (فصل 3)

نشانه های جان داشتن انرژی مالی در زندگی چیست؟

از کجا می توانیم بفهمیم که جریان برکت مالی در زندگی شارژ است ؟

اگر به داشته ها بیشتر از نداشته ها توجه داشته باشید، و شکرگزار این موهبت ها باشید به معنای این است جریان انرژی وفور مالی در زندگی تان جان دارد !

در فصل های قبلی (فصل 1 و 2 راز آیین پول)، در مورد تقویت سیستم های فعال ساز پیشرفت مالی صحبت کردم . در این فصل می خواهم به یک سیستم خیلی مهم برکت ساز و روزی افزای زندگی اشاره کنم.

بیشتر ما انسان ها از چهره ناآشکار و پنهان جریان رشد مالی بی اطلاع هستیم و به همین دلیل فقط بر جنبه های عینی و ملموس رشد فیزیکی مالی و رفاهی متمرکز هستیم .

جریان مالی در زندگی یک جریان دو بُعدی یا دو طرفه است (پنهان و آشکار). یعنی وقتی احساس رشد مالی داریم که ببینیم چیزی در زندگی ما به صورت فیزیکی افزایش و ورود  پیدا کرده است ، مثل افزایش حقوق، درآمد، رشد رفاهی .  

به عبارتی ساده تر ما فقط در انتظار ورود نداشته ها هستیم . ولی بی اطلاع هستیم که ، تا زمانی که این نداشته ها در زندگی ما وارد نشوند و با چشم خود آنها را نبینیم ، احساس برکت و فراوانی نمی کنیم (تمرکز فقط بر نداشته ها است) .

همین دیدگاه ضعیف ، باعث می گردد که از درک ” وجود “جریان دیگر ” داشته ها ” رفاه مالی و موهبت های موجود در زندگی  محروم و فاصله بگیریم – این قضیه مهم (عدم آگاهی به داشته ها ) از ما پنهان می ماند – . عدم آگاهی به این موضوع(به موهبت داشته ها) می تواند باعث انحراف تمرکز به موهبت های داشته های زندگی گردد و رفته رفته از وجود انرژی برکات دیگر زندگی غافل  بمانیم.

این نگرش مالی اشتباه می تواند شرایط زندگی ما را از لحاظ موقعیت های اقتصادی دچار ضعف و نابسامانی های بیشتر کند . این دیدگاه می تواند ما را به فاز منفی  تنگناها و گرفتاری های مالی بیشتری دچار گرداند. بی تدبیر نگفته اند که ” ذهن فقیر، فقر بیشتری  می آفریند” .  

شکل دیگر افزایش درآمد و رشد مالی می تواند با چهره ای دیگر مثل پرداختن و کم شدن بدهی های مختلف وارد زندگی شود.

به عبارتی وقتی به جای افزایش بدهی ها ، شاهد کاهش بدهی های مالی خودتان می باشید، به معنای این است که دست شما از لحاظ مالی باز تر شده و می توانید کارهای جدیدتر و هزینه های تازه تری انجام دهید. یا این مساله می تواند در داشتن ثروت سلامتی و یا سالم ماندن لوازم خانگی و حتی شرایط شغلی شما مشاهده و انعکاس گردد .

وقتی شکرگزار این موقعیت ها و اتفاقات مثبت باشید به جای اینکه شاهد کُند شدن جریان نعمت و روزی در زندگی باشید ، می بینید که شرایط پیشرفت مالی تان رشد بیشتری می کند.

ولی اگر به این موضوع توجه نکنید، کائنات کاری می کند که شرایطی پیش آید تا شرایط خراب شدن لوازم خانگی و حتی بیماری را ببینید و همانطور باعث افزایش هزینه های زندگی تان می گردد . به عبارتی به جای اینکه شاهد خرید و هزینه های مثبت زندگی باشید ، شاهد افزایش هزینه های بیماری ، بدهی های غیره منتظره و یا موارد دیگر که سبب افزایش هزینه های منفی می گردد ، می شوید.

پس مراقب جریان غیر ملموس رشد مالی باشید. فقط در انتظار ورود پول نباشید بلکه به داشته های خودتان توجه نمایید. درک واقعی این موضوع و ایمان داشتن به این فرایند به معنای برخورداری از تفکر ارزشی به تمامی موهبت های زندگی  است – چه دیدنی ها و چه نادیدنی ها- .

با این نوع تفکر ارزشی، می توانید جان تازه ای ( شارژ انرژی مالی) برای ورود جریان موهبت های تازه ثروت ساز به زندگی ببخشید.

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

1 از طریق در “راز آیین پول (فصل 3)”

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: