شماره تماس: 09336267812

ذهن اتمی

مدل مغزی افراد پیشرفت گرا

این مقاله در خصوص اطلاع از شیوه  انگیزه سازی سیستم مغز است . اگر چه انگیزه برای ما مهم است ولی پی بردن از فرایندهایی که باعث انگیزه می شوند می تواند ما را در دانش مغز با انگیزه کمک قابل توجه ای نماید. قبل از هر چیز به مغز می پردازیم .

شناخت مغز با انگیزه پیشرفت بالا

در گام نخست کمی در مورد شرایط مغز با انگیزه صحبت می کنیم و سپس به نتایج کارکردها سیستم های مغز و نقش آن با شخصیت سازی  پیشرفت گرایی می پردازیم .

چندین سال است که محققان و پژوهشگران علاقه خاصی به نقش مغز انسان در برخی از عملکردها و ویژگی های رفتاری و شناختی انسان ها پیدا کرده اند .

خصوصاً،پژوهشگران  انگیزش سعی دارند بفهمند کدام ساختار مغز بیشتر با حالت های انگیزشی ارتباط دارند چرا که محققان علاقه مند به مبحث پیشرفت یکی از گزینه های مهم دخیل در پیشرفت را افراد را فعال بودن سیستم مغز انسان می دانند .

محققان در پی کشف این موضوع هستند که چگونه این ساختار ها فعال می شوند و چگونه رویدادهای روزمره را فعال سازی  و ایجاد می کنند.

چرا این موضوع اهمیت دارد ؟

اغلب افراد خواهند گفت که علت مهم بودن مغز این است که وظایف شناختی و عقلانی ، از جمله تفکر ، یادگیری ، یادآوری ، تصمیم گیری و حل مسئله را انجامی می دهد . اینها عملکردهای بسیار مهم مغز هستند، اما مغز کارهای بیشتری انجام می دهد.

مغز فقط متفکر نیست بلکه مرکز تولید انگیزش و هیجان مثبت و منفی ما است .

به عبارت ساده تر، هنگامی که مغز مشغول انجام دادن وظایف خودش است، علاوه بر اینکه به کاری که انجام می دهد اهمیت می دهد، به این نیز اهمیت می دهد که آیا شما می خواهید که این کار را هنوز انجام دهید.

به طوری که که بعداً خواهیم دید چند ساختار مغز در سیستم لمبیک ، به هم مرتبط هستند و تحریک آن مدارها ، حالت انگیزشی خاصی را بوجود می آورد .

قشر مخ

قشر مخ یکی از عالی ترین ناحیه پیش مغز و جدید ترین قسمت سیر تکامل است . عالی ترین کارهای ذهنی، مثل فکر کردن ، برنامه ریزی ، در قشر مخ انجام می شوند بافت عصبی سازنده قشر مخ ، از لحاظ حجم، بزرگ ترین قسمت مغز است (حدود 80درصد مغز را تشکیل می دهد) و مثل یک کلاه روی قسمت های پایین تر قرار می گیرد.

قشر مخ با کارکردهای شناختی مانند تفکر، برنامه ریزی ، و یادآوری ارتباط دارد . بخش هایی از مغز با ایجاد کردن گرایش به پیشرفت ، احساس مثبت و بخش هایی دیگر با اجتناب یا دوری از پیشرفت و احساس منفی در ارتباط هستند .

افکاری که قشر پیش پیشانی راست را تحریک می کنند، احساس های منفی را بوجود می آورند ، در حالی که افکاری که قشر پیش پیشانی چپ را تحریک می کنند ، احساس های مثبت را به وجود می آورند.

تفاوت این دو ساختار مغز باعث بوجود آمدن تفاوت های شخصیتی در بین افراد می شود، به طوری که فردی که بخش پیش پیشانی راست بسیار حساسی دارد نسبت به هیجان پذیری منفی بسیار حساس می باشد ، در حالی که افرادی که قطعه های پیش پیشانی چپ بسیار حساسی دارند نسبت به هیجان پذیری مثبت خیلی حساس هستند .

برای مشاهده ادامه مطلب لطفاً عضو ” آکادمی ذهن پیشرفت گرا “ شوید!

در این بخش مطالب ارزشمندی برای اعضای آکادمی تدارک دیده

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: