شماره تماس: 09336267812

اثر کلام / ویدیو

اثر کلام

فکر می کنید هر وقت در مورد یک وضعیت نامطلوب به طور مکرر صحبت می کنید چه اتفاقی برای شما و آن شرایط  رخ می دهد ؟ آیا به نظرتان آن وضعیت نامطلوب را بهبود می بخشید ؟ آیا خیال می کنید که از شر آن شرایط خلاص می شوید ؟ یا گمان می کنید که از لحاظ روحی آرامش نسبی به دست می آورید ؟

فکر می کنید توسط کلامتان چه اتفاقی رخ می دهد ؟

خیلی خلاصه بگویم : سخن در مورد هر موقعیتی به آن جان بیشتر می بخشد . دیگر خودتان نتیجه بگیرید !

نگویید” من هرگز بیمار نمی شوم” ، بگویید “من همیشه تندرست هستم “. اندرو متیوس می گوید : ” تنیس بازی که مهم ترین مسابقات را می برد کسی است که به خود می گوید ” من این امتیازرا لازم دارم ” و آنکه می بازد تفکرش اینست که ” بهتر است این امتیاز را از دست ندهم ” .

فکر می کنید توسط کلامتان چه اتفاقی رخ می دهد؟

به کارگیری بعضی ازکلمات می تواند زندگی و سرنوشت شما را عوض کنند .

هر سخنی دارای ثمرات مخصوص خود است . از هرموقعیتی که سخن بگویید، این کلام مرتعش شده، به حقیقت تبدیل می شود .

کلام ما معمار زندگی ماست . انسان در نهایت با نتایج گفته های خود رو برو می شود. سخن در مورد هر موقعیتی  به بار خواهد نشست؛ مانند میوه ای که از ریشه ها و ساقه های درخت ثمر می بیند، شرایط فیزیکی زندگی هم از بازتاب کلمات شکل می گیرند . اسکاول شین می گوید :” کلمات بسانِ  اجسام یا نیروهایی مدام در حرکتند تا درموسم خود به زندگی ِ آفرینندگان خود باز گردند و ثمره ی خود را باز گیرند” . ( 241)

بزرگان اعصار گذشته از قدرت کلمات با اطلاع بودند

بزرگان اعصار گذشته از قدرت کلمات با اطلاع بودند . آنها می دانستند که کلام انسان حامل انرژی تأثیرگذاراست. و به همین دلیل به شاگردان خویش راه دست یابی به فراوانی و معنویت را به صورت اسرار به آنها می آموختند . برایان تریسی نویسنده معروف کتاب « غورباغه را بخور» می گوید : ” ذهن فرا هشیار هزاران سال است که درتاریخ زندگی انسان ها شناخته شده است . در طی سال های متمادی ، این رمز و رازی بوده که تنها صوفیان ، عارفان و قدیسین از آن اطلاع داشتند . دسترسی به این علم و اطلاع کار ساده ای نبود و تنها به نخبگان جامعه آموزش داده می شد . تنها در یکصد سال گذشته دانش ذهن فراهشیار در اختیار تنی چند از مردم قرار گرفته است . ( هدف – ص 210)  

رادیو اکتیو کلمات منفی

کلمات دارای انرژی اثر گذارهستند و بر شرایط گوناگون تأثیر می گذارند . همچون سنگ اورانیوم که حامل انرژی رادیو اکتیو است ، قرار گرفتن در برابرتشعشعات گفتار منفی و زندگی کردن با آنها بسیار خطرناک است . اگر زندگی ، خانواده ، رفاه ، شغل ، همسر ، پول و هر چیز یا کسی را دوست دارید ، در مورد آن با کلامی مثبت سخن بگویید تا به آنچه دوست دارید تبدیل شود .

کلام منفی مانند باران اسیدی می ماند که بر هرچیزی که ببارد آن را پوسیده می کند . اگر از هر چیز یا کسی  به صورت منفی صحبت کنید آن شخص یا چیز را فرسوده تر و ناتوان می شود . 

راز شکوفایی زندگی بزرگان

بی نهایت مشکل است به هدفی برسید که از آن با بیان منفی صحبت می کنید . من نمی خواهم نگران خرید اتومبیل باشم منفی است ؛ نگرانی در این جمله خودش یک مانع می سازد . فکر نمی کنم توان حل این مشکل را داشته باشم ؛ در این جمله ، کلمات «فکر نمی کنم» ، «مشکل» ، دارای بارهای منفی و چالش برانگیز هستند . 

سعی کنید دربرابر هر مانع یا سختی، از کلمات مثبت استفاده کنید ، تا آن شرایط در برابر شما ذوب کنند. مانند ؛ من توانایی حل مسائل را دارم ؛ من در ایجاد شرایط جدید توانمند هستم.  صحبت و فکر کردن به مشکل، خودش مشکل آفرین است . ولی اگر از مسأله صحبت کنید ، چون هر مسأله راه حلی دارد ، مغز شما برای حل آن تلاش می کند . 

محتوای کلمات شما می تواند زندگی شما را با  فقر و فلاکت گره بزند یا اینکه شما را به سوی سرنوشتی مملو از رونق وشکوفایی هدایت کند . بزرگی در بزرگ سخن گفتن است .

اگر می خواهید همچون بزرگان شوید باید در مورد هر هدفی که دارید به صورت مثبت و قدرتمند، همراه با ایمانی راسخ صحبت کنید تا امکانات و شرایط مهیا شوند . راز شکوفایی  زندگی بزرگان این است که آنها به طور مدام از موقعیت های بزرگ و پیرزوی برشرایط ،صحبت می کنند .

انسان های توانگر می دانند که چگونه با کلمات بازی کنند تا بر اوضاع حاکم شوند . آنها با استفاده ازکلامی قوی، نیروی ها و استعدادها درون و بیرون را شکوفا می کنند و کلید باز گشایش شادی ، ثروت و کامیابی را به دست خود می گیرند.  

کلمات بیکار نمی نشینند

کلمات بیکار نمی نشینند .ارتعاش کلمات سعی دارند با شرایط فیزیکی همسان و به شکل واقعی درزندگی ظهور کنند . کلامی که بر زبان جاری می شود، حلقه رابطی میان جهان ماوراء و امکانات پیدا است. با استفاده از گفتار خود بر یک سلسله از حوادث دنیای پیرامون اثر می گذاریم  و آنها وا می داریم که جهت حمایت ما وارد حریم زندگیمان شوند .

اگر می خواهید ثروتمند شوید از ثروت و رونق زندگی صحبت کنید ؛ اگر          می خواهید از یک روحیه ی قوی برخوردار باشید ازایمان و شجاعت خود سخن بگویید. انسان با کلامی که بر زبان می آورد این قدرت را دارد که ارباب آرزوهای خود شود . تنها چیزی که موفقیت انسان را محدود می سازد تکرار این حرف است که ” فکر می کنم نمی توانم موفق شوم ” .

مطالب مرتبط

آخرین مطالب سایت

سرفصل‌های این مطلب

ارسال یک دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن این مطالب را به شما توصیه می‌کنیم: